בסוף השנה שעברה הרגשתי קצת אבודה ומאוד עצובה, לאחר שבאופן מפתיע נפרדנו מאבא שלי. התחלתי את שנת 2018 מרוקנת מאנרגיה, וברוב הזמן בחודשים שחלפו מאז, הייתי מאוד מבולבלת. נסעתי, חזרתי, בדקתי, למדתי, אבל ממש רציתי כבר לחזור לסוג של שיגרה. לא כל כך ידעתי איך, ואלו עוד דברים משמעותיים אני רוצה לעשות. היה לי מאוד קשה לפקס את עצמי. בינתיים, בניתי לי עולמות יצירתיים זעירים בצעדים ממש קטנים, שהיווי לי מגן וסוג של נחמה עוטפת ומגוננת.בשנה שחלפה וכבר תיכף מסתיימת, הצלחתי לעצב שלוש קולקציות של מוצרים שאני ממש אוהבת: מחברות, תיקים וצעיפים, וממש שמחתי שגם אתם אהבתם אותן. הצלחתי בנוסף לכתוב הרבה, לצלם, לחשוב על יעדים נוספים וגם לנוח. ועכשיו, קצת לפני שמסתיימת השנה הזאת שבה, למרות הכל, קיבלתי הרבה מתנות, אני רוצה לעשות יותר. יש לי כמה רעיונות חדשים, ומתוכננים לי כמה פרוייקטים בתחום העיצוב וגם בתחום הצילום שממש מרגשים אותי. אני מקווה שאוכל לנצל את כל האנרגיה היצירתית הזאת כדי לשלוף את הרעיונות שלי אל העולם, ולא להרשות לעצמי להעצר על ידי מכשולים או אכזבות קטנות, כי אלו תמיד יהיו קיימים. אז תודה רבה לך שנת 2018, וברוכה הבאה שנת 2019, בטוחה שתספקי לי הרבה הרפתקאות חדשות. אני מניחה שחלקכם מכירים אותי ואת העשייה שלי ונתקלים מדי פעם במוצרים שאני מעצבת ובתמונות שאני מצלמת, כאן באתר וברשתות החברתיות. מה שלא ניתן לראות אלו כל המתנות שקיבלתי השנה. מה שהצלחתי ללקט וללמוד מאנשים מוכשרים, שאת רובם אני לא מכירה באופן אישי. האנשים האלו לימדו אותי, אולי בלי לשים לב, כמה שיעורים מאוד חשובים שהורידו לי אסימונים וכיוונו אותי בתחומים אישיים ונוספים. הכנתי לי רשימה קצרה כדי לסכם לעצמי וגם להמליץ הלאה:אליאב אלאלוף: נדמה לי שאין צורך להציג, אך בכל זאת למי שעדיין לא מכיר: מרצה, מנטור, יזם, משקיע, יועץ ונראה לי שניתן להוסיף עוד כמה תארים לרשימה. בכל סופשבוע מעלה אליאב לעמוד הפייסבוק שלו (וגם לאתר) טור ובו רשימה של שלושה דברים אותם למד, קרא או הבין השבוע.

אני מאוד אוהבת רשימות, הן עושות סדר ועוזרות לסכם ולשמור על פוקוס של עשייה. הרשימות של אליאב מסכמות תובנות, מחשבות, מקרים מהם למד וסיפורים קצרים עם מסר מעורר חשיבה, בעיקר בתחומי השיווק והמכירות, אך לא רק. אם אתם יזמים, בעלי עסקים, אנשי מכירות ושיווק, אם אתם רוצים ללמוד בכל שבוע משהו חדש, שאולי ישפיע על דרככם ואולי גם לא, כדאי גם לכם לקרוא את מה שאליאב כותב. באחריות. מקווה שהשנה אצליח לשמוע הרצאה שלו. העמוד של אליאב אלאלוף כאן בקישור.

נועה סטירלינג עבורי היא מלכת המילים. כותבת תוכן מחוננת אשר שוזרת מילים לסיפורים שגורמים לי לרצות לכתוב (כמוה) כל הזמן. נועה מלמדת ומסייעת לנשים עצמאיות בעלות עסקים לספר את הסיפור שלהן ושל העשייה העומדת מאחוריו, לחבר בין כתיבה לשיווק יצירתי, ובעיקר לקחת עט ומחברת (מעוצבת) להתחיל לכתוב. בעמוד הפייסבוק שלה ניתן למצוא מאמרים וכלים, קורסים דיגיטליים והרצאות שכולם כתיבה. אם אתם רוצים להסיר את המחסום היצירתי ולהתחיל לכתוב, כדאי לכם לשמוע מה יש לה להגיד. או לכתוב, בעצם. 

עמוד הפייסבוק של נועה סטירלינג כאן בקישור.

לאחרונה נפגשנו אני ונועה כדי לבנות תכנית ליווי לכתיבה עבור מעצבות, וזה מרגש אותי ממש. מעצבות? הצטרפו אלינו לקהילה, כאן בקישור: קהילת המעצבות של ישראל.

קארין שור: התמזל מזלי ובשנה שחלפה זכיתי ללמוד במחזור הרביעי של קורס ״דיגטליות בעסקים״ של בנק לאומי וסלונה. נבחרת המרצים, המשתתפות הנהדרות, התכנים ובעיקר ההרגשה שאני לא לבד, שישנן סביבי לא מעט נשים עצמאיות כמוני, הנתקלות באתגרים דומים ומתמודדות עם סוגיות זהות ממש, העניקו לי עוד דחיפה קדימה ובעיקר הכרה בכך ששיווק זה לא מילה גסה. להיפך. מנהלת הקהילות של סלונה שהובילה את הקורס וסחפה אחריה חמישים גרופיות לנצח, לימדה אותי, בין היתר, מהו כוחה של קהילה, כללים חשובים בכתיבת בלוג ולמה לא תראו אצלי לעולם ״שלוש נקודות״ (...). אם אתן (כן, רק נשים הפעם) בעלות עסק, כדאי לכן ממש להצטרף לקהילה, מבטיחה שתקבלו כאן כלים אשר יעזרו לכן לחזק את השיווק הדיגיטלי של העסק. ואולי יתמזל מזלכן ותזכו גם אתן להצטרף לנבחרת הדיגיטליות הבאה.

הצטרפות לקהילת ״דיגיטליות בעסקים״ כאן בקישור.

 

אבא שלי: אמנם לא היה לו פייסבוק, אך הוא לימד אותי מבלי שהתכוון כל כך הרבה דברים. את חלקם, לצערי, הבנתי רק לאחר לכתו. 

אני חושבת,
שאחד הדברים הכי חשובים 
שאבא שלי השאיר לי,
זאת ההבנה,
שעוצמה יכולה להיות שקטה,
בלי לחשוב שאתה כזה,
בלי לצעוק שאתה כזה,
בלי לנופף לעולם שאתה כזה,
בלי לדעת אפילו שאתה כזה.
לא לעסוק בה בכלל,
רק להיות כזה,
אפילו בלי לדעת,
שאתה בעל עוצמה.
הלוואי והייתי יכולה 
להגיד לו,
כמה עוצמה היתה בו,
וכמה עוצמה הוא השאיר בנו, 
בשקט.

תודה לך שנת 2018 וברוכה הבאה 2019, תהיי טובה אלינו בבקשה. 

 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.