לומדת לנשום: יוגה, צילומים והשראה

בתקופה העמוסה בחיי, רגשית וגם לא, פגשתי את ליהי.

והיא לימדה אותי לנשום. לעצור לרגע, להתבונן, להתחבר. לאחת כמוני, פרקטית, עם רשימת TO DO בלתי נגמרת, המילים האלו זרות  כמעט לחלוטין. אבל נתתי להן צ'אנס והגעתי להחלטה מרחיקת לכת: לנסות.  

בשלב ראשון החלטנו יחד לבדוק את גבולות הגוף והנפש באספקט של יוגה. אומנם החלטנו יחד, אבל ליהי התמתחה לבד. אני רק צילמתי, ונשמתי.

 


ביום שרבי במיוחד התייצבנו קצת לפני השעה שש בבוקר, בלוקיישן מרהיב ועוצמתי: יפו העתיקה. ממש בכניסה לשוק היווני, כהשמש רק החלה לבצבץ, והסוחרים החרוצים עדיין לא פתחו את חנותם, ליהי החלה בחימום הגוף ואני בחימום העדשות. אני מוכנה וליהי עדיין לא. מלמדת אותי לחכות, לנשום, להמתין לרגע הנכון ואז להתמתח ולתרגל את הפוזיציה הרצויה.  חסרת סבלנות שכמוני, אין לי ברירה אלא להכנע לרוגע ולאיטיות שליהי מחדירה בי. ועל הדרך לנשום. לנשום.

 

 

וכך יצא, במשך שלוש שעות של צילומים ותירגול יוגה באויר הפתוח, למדתי מליהי דבר או שניים על נשימות, סבלנות וחיבור.

אבל בינתיים, התהפכו היוצרות, אני נכנסתי למוד של רוגע, וליהי, חסרת סבלנות לראות את התמונות ואת המחברות שנולדו לאחר המפגש בינינו.

ניסיתי לסכם לעצמי במילים את החוויה המשותפת, את מה שלמדתי מליהי ומהיוגה, למקד ולזקק אותן למסר קצר וקולע, אשר יכיל את סדרת הרגשות שהפנמתי בימים האלו. הבחירה היתה קשה אך גרמה לי לעצור, להביט ולהבין כמה דברים על עצמי. והנה הן תיכף כאן, סדרת מחברות ההשראה החדשות שלי תיכף מגיעה מבית הדפוס, ואני כבר מתרגשת!

BREATHE, FEEL, BEING, LOVE

את כל המחברות ניתן לרכוש כאן

 

 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.